| Mofuta oa Pontšo | IPS-TFT-LCD |
| Lebitso la k'hamphani | WISEVISION |
| Boholo | 1.90 inch |
| Lipiksele | Matheba a 170×320 |
| Sheba Tsela | IPS/Mahala |
| Sebaka se Sebetsang (AA) | 22.7×42.72 mm |
| Boholo ba Phanele | 25.8×49.72×1.43 mm |
| Tlhophiso ea 'mala | Mothalo o otlolohileng oa RGB |
| 'Mala | 65K |
| Khanya | 350(Bonyane)cd/m² |
| Sebopeho | SPI / MCU/RGB |
| Nomoro ea Pin | 30 |
| Mokhanni oa IC | ST7789 |
| Mofuta oa Leseli la Ka morao | LED e 4 e tšoeu e nang le li-chip |
| Palo ea li-volts | 2.4~3.3 V |
| Boima ba 'mele | TBD |
| Mocheso o Tshebetso | -20 ~ +70 °C |
| Mocheso oa Polokelo | -30 ~ +80°C |
N190-1732TBWPG01-C30 ke mojule o monyane wa pontsho ya IPS ya 1.90-inch wide-angle TFT-LCD.
Phanele ena e nyane ea TFT-LCD e na le qeto ea li-pixel tse 170×320.
Mojule wa pontsho o kentswe ka hare ka taolo ya ST7789 IC, o tshehetsa di-interface tse fapaneng tse kang SPI, MCU le RGB, mothapo wa phepelo (VDD) wa 2.4V ~ 3.3V, kganya ya mojule ya 350 cd/m² (boleng bo tlwaelehileng), le phapang ya 800 (boleng bo tlwaelehileng).
Mojule ona wa pontsho ya TFT- LCD wa di-inchi tse 1.90 ke mokgwa wa ho sheba ditshwantsho, mme phanele e sebedisa theknoloji ya IPS (In plane Switching) e nang le angle e pharaletseng.
Sebaka sa ho shebella se ka letsohong le letšehali: 80/ka ho le letona: 80/hodimo: 80/tlase: 80 degrees. Phanele ena e na le mefuta e mengata ya dipono, mebala e kganyang, le ditshwantsho tsa boleng bo hodimo tse nang le tlhaho e kgotsheng.
E loketse haholo lits'ebetsong tse kang lisebelisoa tse aparoang, lisebelisoa tse tšoaroang ka letsoho, le sistimi ea ho lekola ts'ireletso.
Mocheso o sebetsang oa mojule ona ke -20 ℃ ho isa ho 70 ℃, 'me mocheso oa polokelo ke -30 ℃ ho isa ho 80 ℃.
E qalile skrine e nyane ea ponts'o ea LCD ea 170 RGB × 320 dot TFT - boqapi bo tsoetseng pele lefapheng la theknoloji ea ponts'o.
Mojule ona oa ponts'o o monyenyane o na le moralo o boreleli le o monyane, o etsang hore o lokele mefuta e fapaneng ea lits'ebetso moo sebaka se fokolang. Ka boholo ba lisenthimithara tse 1.90 feela, ponts'o ena ea TFT LCD e etselitsoe ho kopana ka mokhoa o se nang sekoli le sesebelisoa leha e le sefe ntle le ho beha boleng ba pono kotsing.
Mojule ona wa pontsho o na le qeto e makatsang ya matheba a 170 RGB × 320, o hlahisa ditshwantsho tse hlakileng le tse hlakileng, o netefatsa boiphihlelo bo tebileng ba ho shebella bakeng sa basebedisi. Ebang o rala oche e bohlale, khomphutha ya dipapadi e nkehang habobebe, kapa sesebediswa sefe kapa sefe se ka tshwarwang ka letsoho, pontsho ena e tla ntlafatsa botle ba pono le tshebediso ya sehlahiswa sa hao.
E hlomelitsoe ka theknoloji ea TFT (Thin Film Transistor), mojule ona oa ponts'o o fana ka ho nepahala ho hoholo ha 'mala le likhutlo tse pharaletseng tsa ho shebella, o lumella basebelisi ho natefeloa ke litšoantšo tse hlakileng ho tsoa lehlakoreng lefe kapa lefe. Mebala e hlakileng le e khanyang e bontšitsoeng skrineng e tla hohela tlhokomelo ea mosebelisi, e leng se etsang hore mojule ona oa ponts'o o be o loketseng merero ea papatso kapa ea papatso.
Ka sebopeho sa eona se bonolo ho se sebelisa le litsamaiso tse bonolo ho li sebelisa, ho kopanya mojule ona oa ponts'o sesebelisoeng sa hau ho bonolo. Boholo ba eona bo bonyenyane le moralo o bobebe le tsona li etsa hore e be tharollo e nkehang habonolo bakeng sa lits'ebetso tsa mehala ea thekeng.
Ho phaella moo, mojule ona wa pontsho ya TFT LCD o fana ka ho tshwarella le ho tshepahala ho babatsehang, ho netefatsa hore sesebediswa sa hao se phela nako e telele. Kaho ya sona e tiileng e netefatsa ho hanela ho tshoha le ho thothomela, e leng se etsang hore e lokele ho sebediswa dibakeng tse thata.
Ka kakaretso, skrine e nyane ea ponts'o ea LCD ea 170 RGB × 320 dot TFT ke tharollo ea ponts'o e sebetsang hantle e kopanyang litlamorao tse ntle tsa pono, moralo o monyane le ho tšoarella. Ntlafatsa boiphihlelo ba mosebelisi ba sehlahisoa sa hau ka ho kopanya module ena ea ponts'o le ho notlolla menyetla e mecha bakeng sa ts'ebetso ea sesebelisoa sa hau.