| Mofuta oa Pontšo | IPS-TFT-LCD |
| Lebitso la k'hamphani | WISEVISION |
| Boholo | 4.96 inch |
| Lipiksele | Matheba a 720×1280 |
| Sheba Tsela | IPS/Mahala |
| Sebaka se Sebetsang (AA) | 61.78×109.82 mm |
| Boholo ba Phanele | 66.40×120.05×1.67 mm |
| Tlhophiso ea 'mala | Mothalo o otlolohileng oa RGB |
| 'Mala | 262K |
| Khanya | TBD |
| Sebopeho | MIPI |
| Nomoro ea Pin | 15 |
| Mokhanni oa IC | ILL9881C |
| Mofuta oa Leseli la Ka morao | LED e 12 e tšoeu e nang le li-chip |
| Palo ea li-volts | 3.0~3.6 V |
| Boima ba 'mele | TBD |
| Mocheso o Tshebetso | -20 ~ +70 °C |
| Mocheso oa Polokelo | -30 ~ +80°C |
TFT50B030-B0 ke mojule wa pontsho wa IPS TFT-LCD wa lisenthimithara tse 4.96; o entswe ka qeto ya dipiksele tse 720×1280. Phanele ena ya Pontsho ya LCD ya MIPI e na le boholo ba mojule wa 66.40×120.05×1.67 mm le boholo ba AA ba 61.78×109.82 mm.
Mojule ona o tshehetsa sebopeho sa MIPI DSI Serial (mela e 2), o na le phanele ya IPS e nang le melemo ya sekhutlo se sephara sa ho shebella sa Left:80 / Le letona:80 / Hodimo:80 / Tlase:di-degree tse 80 (e tlwaelehileng), karolelano ya phapang 1000 (boleng bo tlwaelehileng), phanele ya bokahodimo e sa Kganyeng.
Pontšo ena ea MIPI LCD ea lisenthimithara tse 4.96 ke mokhoa oa ho sheba litšoantšo; e kopantse mokhanni oa IC ILL9881C mojuleng, bophahamo ba motlakase oa phepelo ea sebopeho bo tloha ho 3.0V ho isa ho 3.6V.
Phanele ena e na le mefuta e mengata ea maikutlo, mebala e khanyang, le litšoantšo tsa boleng bo holimo tse nang le tlhaho e khotše. E loketse haholo lisebelisoa tse nyane tsa indasteri, litsamaiso tsa tlhokomelo ea polokeho, lisebelisoa tse tšoaroang ka letsoho, lirekoto tsa ho khanna, le lits'ebetso tse ling tsa lihlahisoa. Mojule ona oa TFT o ka sebetsa mochesong o tlohang ho -20℃ ho isa ho +70℃; mocheso oa eona oa polokelo o tloha ho -30℃ ho isa ho +80℃.
Re utloisisa bohlokoa ba ho fana ka lipontšo tse sebetsang hantle tse fihlelang litlhoko tsa liindasteri tse fapaneng. Ka boitlamo ba rona ba boleng le botšepehi, re hahile botumo bo botle har'a bareki ba rona lefatšeng ka bophara.
Ho hlahisa skrine ea module ea ponts'o ea LCD ea lisenthimithara tse 5.0 e mahareng ea 720x1280 dot TFT e nchafalitsoeng, sehlahisoa se ikhethang se behang maemo a macha bakeng sa theknoloji ea ponts'o e bonahalang. Module ena ea ponts'o e tsoetseng pele e na le boenjiniere bo nepahetseng le boqapi ho fana ka mebala e khanyang, litšoantšo tse hlakileng le boiphihlelo bo botle ba ho shebella.
Mojule ona oa ponts'o ea TFT LCD o na le boholo ba skrine ba lisenthimithara tse 5.0, o fana ka sebaka se lekaneng bakeng sa boiphihlelo bo tebileng ba multimedia, bo phethahetseng bakeng sa lipapali, ho shebella livideo, kapa ho sheba litšoantšo. Qeto ea HD ea matheba a 720x1280 e netefatsa hore ntlha e 'ngoe le e 'ngoe e nkuoa ka ho hlaka ho makatsang, e tlisang litšoantšo bophelong le ho ntlafatsa boiphihlelo ba hau ba pono ka kakaretso.
Theknoloji ea TFT (Thin Film Transistor) e sebelisoang mojuleng ona oa ponts'o e netefatsa nako e potlakileng ea karabelo, likhutlo tse ntle tsa ho shebella le tšebeliso e fokotsehileng ea matla. Sena se bolela hore o ka natefeloa ke litšoantšo tse se nang sekoli le liphetoho tse boreleli ntle le ho beha bophelo ba betri kotsing. Ho hlahisa mebala e metle ho bontša mebala e mengata ka nepo, ho u lumella ho ba le pono e khanyang kamoo e neng e reretsoe kateng.
Skrine ea ponts'o ea TFT LCD ea boholo bo mahareng ea lisenthimithara tse 5.0 e boetse e sebelisa theknoloji e tsoetseng pele ea skrine ea ho ama, e fetola ka botlalo tsela eo u sebelisanang le sesebelisoa sa hau ka eona. Ka bokhoni ba eona ba ho ama bo arabelang le bo utloahalang, u ka tsamaea ka har'a li-menu habonolo, ua sutumelletsa pakeng tsa li-skrini, 'me ua natefeloa ke boiphihlelo bo sebelisanang haholoanyane ba mosebelisi.
Ho tšoarella le ho tšepahala ke likarolo tsa bohlokoa tsa mojule ona oa ponts'o. Kaho ea oona e tiileng le thepa ea boleng bo holimo li netefatsa ts'ebetso e tšoarellang nako e telele, e leng se etsang hore e be e loketseng lits'ebetso tse fapaneng, ho kenyeletsoa li-smartphone, matlapa, litsamaiso tsa GPS, lisebelisoa tsa lipapali tse nkehang habobebe, le tse ling. Mojule ona o boetse o bonolo ho o kenya le ho o kopanya le lisebelisoa tse fapaneng, o fa bahlahisi tharollo e se nang matšoenyeho.
Natefeloa ke bokamoso ba theknoloji ea ponts'o e bonahalang ka skrine ea module ea ponts'o ea LCD ea 720x1280 ea boholo bo mahareng ea 5.0-inch. Ikakhele ka setotsoana lefatšeng la mebala e khanyang, litšoantšo tse hlakileng le litšoantšo tse khahlang. Ntlafatsa sesebelisoa sa hau 'me u notlolle menyetla e sa feleng ka sehlahisoa sena se setle.